İşin İçinde

e-Serbest Meslek Makbuzu Nedir ?

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından belirlenen standartlara uyarak serbest meslek erbaplarının mesleki faaliyetleri karşılığında yapmış oldukları tahsilatlar için düzenlenen belgedir.

E-Serbest Meslek Makbuzu

Neden e-Serbest Meslek Makbuzu?

Hukuki Geçerlilik

Kağıt ortamda düzenlenen makbuz ile elektronik ortamda düzenlenen makbuz arasında hukuki hiç bir fark yoktur. Elektronik ortamda oluşturulup alıcı e-posta adresi girildiği taktir de tek tuş ile elektronik ortamda alıcıya e-posta olarak gönderilir.

Muhafaza ve İbraz

Elektronik ortamda oluşturulan makbuzların elektronik ortamda muhafaza ve ibraz edilmesi gerekmektedir. Kendisine makbuz düzenlenen şahıslar ise gönderim şekline göre kağıt ise kağıt çıktısını, elektronik ortamda ise elektronik ortamdaki halini muhafaza ve ibraz etmesi gerekmektedir.

e-Serbest Meslek Makbuzu Sistemi

Serbest meslek erbaplarının kağıt ortamda düzenledikleri makbuzların, elektronik ortamda düzenlenmesi ve hizmeti alan şahsın talebi doğrultusunda elektronik ya da kağıt olarak iletilmesidir. e-SMM 10 yıl
süreyle güvenli biçimde saklanır, veri kaybının önüne geçilir. Bununla birlikte arşiv ve depolama maliyetleri azaltılmış olur.

Nilvera e-Serbest Meslek Makbuzu’un Avantajları

Stok Cari Kaydı

Bir defaya mahsus, makbuz oluşturduğunuz da hem cariye ait hem de sunulan hizmete ait bilgileri otomatik olarak kaydeder.

Toplu Makbuz Oluşturma İmkanı

Nilvera Portal ‘da tek bir makbuz oluşturup birçok cariye aynı anda gönderimi sağlanabilmekte.

Saklama Hizmeti

Nilvera portaldan oluşturduğunuz her makbuzu oluşturduğunuz andan itibaren kaybolma riski olmadan 7/24 kesintisiz, her yerden erişebilme imkanı ile 10 yıl boyunca saklama hizmeti sunmaktayız.

Erişim İmkanı

Firmanıza özel tanımlanan kullanıcı adı ve şifreniz ile Nilvera portalına; 7/24 kesintisiz şekilde internet bağlantısı bulunan cihazlardan kolayca erişim imkanı sağlanmaktadır.

E-Dönüşüm Başvuru Formu
İsim & Soyisim *
Lütfen boşlukları doldurun
Firma Ünvanı *
Lütfen boşlukları doldurun
Şehir *
Lütfen boşlukları doldurun
E-posta *
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
Telefon *
Lütfen boşlukları doldurun
Doğrulama: 23 + 13 = ?
Lütfen soruyu cevaplayın
Devam etmek için şartları kabul etmeniz gerekiyor

Sıkça Sorulan Sorular

Herhangi bir işverene bağlı olmaksızın çalışan ve kendi mesaisini kendi yöneten birçok meslek grubu; doktor, dişçi ve veteriner hekimler, mimar, mühendis ve mali müşavirlerdir.

e-Serbest Meslek Makbuzu’na başvurmak için e-imza ya da mali mühür hangisi mevcut ise Gelir İdaresi Başkanlığı’na başvuruda bulunmadan alanında Uzman Nilvera Destek Ekibi ile iletişime geçip, başvuru formunu doldurabilir ve sorunsuz bir şekilde başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.