İşin İçinde

KEP Nedir?

KEP; elektronik posta göndericisinin, iletinin içeriğinin bir başkası tarafından değiştirilip değiştirilmediğinin ve gönderim zamanının kesin olarak belirlendiği sistemdir. Bu kesinliği sağlayan temel öğeler ise; güvenli elektronik imza ve zaman damgasıdır. Yer ve mekân bağımsız resmi belge paylaşımı yapmanız gereken tüm alanlarda kullanabileceğiniz, iş ve özel hayatınızı kolaylaştıran, size daha fazla zaman kazandırarak, kullanım ve takip kolaylığı sağlayan bir sistemdir.

Kayıtlı Elektronik Posta

Neden KEP(Kayıtlı Elektronik Posta)?

Yasal Güvenlik

Yasal geçerli bir kimliklendirme ve onay mekanizmasıyla güvenli olarak elektronik ortamlarda işlemlerin yapılabilmesine katkılar sağlar.

Bütünlük

KEP sistemi standart elektronik postadan farklı olarak gönderi zamanının, elektronik posta içeriğinin değiştirilmesine imkan vermeyerek gönderi bütünlüğünü ve orijinalliğinin korunmasını sağlar.

Zaman ve Maliyetten Tasarruf

Islak imzalı gönderim yerine elektronik ortamda gönderim yapılması imkan sunduğu zaman ve maliyet tasarrufu sağlar. Kağıt ve gönderim masrafınız azalır.

Çevrecilik

KEP sistemi resmi yazışmalardaki kağıt ortamını ortadan kaldırarak kağıttan tasarruf edilmesini sağlar.

Saklanabilirlik

Yazışma sırasında her aşamada oluşturulan KEP delilleri KEPHS tarafından kayıt altına alınır ve 20 yıl boyunca saklanır.

Nilvera KEP(Kayıtlı Elektronik Posta) Kullanım Avantajları Nelerdir?

Sınırsız Teknik Destek

E-imzanızı teslim aldıktan sonra kullanmanız için gereken sadece internet erişimi olan bir cihazdır. Kurulum ve aktivasyonlar için destek ekibimiz ile kurulumları tamamlayabilir, önemli belgeleriniz ve resmi işlemlerinizi uzaktan tamamlayabilirsiniz.

Gönderici ve Alıcı Bellidir

Yeni Türk Ticaret Kanunu ile yürürlüğe giren Kayıtlı Elektronik Posta, güvenli bir e-posta uygulamasıdır. Kayıtlı Elektronik Posta’da kullanılan E-İmza kişinin kimliğini garanti eder.

İşlem Yetkililerinin Yönetimi

KEP hesabınızı kullanmaya yetkili alt işlem yetkililerini KEP portaldan tanımlayabilir ve bilgilerini güncelleyebilirsiniz.

Zaman Tasarrufu Sağlar

Bilgi akışının karşılıklı olarak resmi, hukuki ve güvenli olarak hızlı bir şekilde akmasını sağlar. Resmi ve ticari tüm yazışmalar hızlanır.

Kullanım Kolaylığı Sağlar

Kurum yada şahıslara ait bilgilerin hızlı ve güvenli olarak iletilmesini sağlar.

E-Dönüşüm Başvuru Formu
İsim & Soyisim *
Lütfen boşlukları doldurun
Firma Ünvanı *
Lütfen boşlukları doldurun
Şehir *
Lütfen boşlukları doldurun
E-posta *
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
Telefon *
Lütfen boşlukları doldurun
Doğrulama: 22 - 3 = ?
Lütfen soruyu cevaplayın
Devam etmek için şartları kabul etmeniz gerekiyor

Sıkça Sorulan Sorular

KEP ile Tebligat, İhtar, Talimat, Beyanname, Bildirge, Ödeme Emri, Mutabakat, Bildirim, Ekstre, İhbar, Sözleşme, Poliçe Satışı, Yenileme ve İptalleri, Dilekçe, Teklif, Sipariş, Sipariş Onayı, Başvuru, Duyuru ve çağrıların yapılması, İştirak Taahhütnamesi, İK süreçleri, Resmi ve Özel Kurumlarla İletişim, Özgeçmiş gönderimi/alımı ve Müşteri şikayetlerinin bildirilmesi / alınması yapılabilir.

Evet, KEP sistemi üzerinden e-posta gönderimi yapabilmek için E-İmza alınması-kullanılması gerekmektedir.

Bireysel Kep Hesabı Açılması İçin Gereken Belgeler:

– Nüfus cüzdanı, pasaport, sürücü belgesi gibi fotoğraflı ve kimlik yerine geçen geçerli resmî belge

– Bireysel Müşteri Taahhütnamesi ve Kep Hesabı Başvuru Formu ıslak imzalı hali

Kurumsal Kep Hesabı Açılması İçin Gereken Belgeler:

– Başvuru sahibinin şirketin kanuni temsilcisi olduğu ilan edilen, imza sirkülerinin fotokopisi , Ticaret Sicil Gazetesinin fotokopisi

– Tüzel kişilerin işlem yetkilisi olarak belirledikleri kişilerin kimlik tespiti için nüfus cüzdanı, pasaport, sürücü belgesi

– Kurumsal Müşteri Taahhütnamesi ve Kep Hesabı Başvuru Formu ıslak imzalı hali