İşin İçinde

e-Adisyon Nedir ?

Masada servis yapılan ve gerçek usulde vergilendirilen hizmet işletmeleri (lokanta, kafeterya, pastane vb.) tarafından kullanılması zorunlu olan kâğıt ortamda düzenlenen “adisyon” belgesinin elektronik halidir.

E-Adisyon

Neden e-Adisyon?

Hukuki Geçerlilik

Kâğıt ortamda düzenlenen adisyon ile elektronik ortamda düzenlenen adisyon arasında hukuki hiçbir fark yoktur. Elektronik ortamda oluşturulup alıcı e-posta adresi girildiği taktir de tek tuş ile elektronik ortamda alıcıya e-posta olarak gönderilir.

Maliyet

Kâğıt ve baskı maliyetinin azaltılması sağlar. Sürekli adisyon belgesi ile uğraşmanıza gerek kalmaz.

Saklama ve Çevre Koruması

İlgili adisyonlar elektronik ortamda saklanarak korunmaktadır ve kâğıt ile işlem sağlanmadığı için çevre dostudur.

Nilvera e-Adisyon’un Avantajları

Stok Cari Kaydı

Bir defaya mahsus, e-adisyon belgesi oluşturduğunuz da hem cariye ait hem de sunulan hizmete ait bilgileri otomatik olarak kaydeder.

Hataları Minimize Eder

Elektronik adisyon kullanımı, kâğıt adisyon üzerinde yapılması muhtemel hataları minimuma indirerek daha iyi bir kullanım deneyimi sunar.

Saklama Hizmeti

e-Adisyon belgeleriniz 10 yıl boyunca güvenle saklanır ve istediğinizde erişilebilirsiniz. Hiçbir e-Adisyon belgenizin silinmesine imkân verilmez.

Erişim İmkanı

Firmanıza özel tanımlanan kullanıcı adı ve şifreniz ile Nilvera portalına; 7/24 kesintisiz şekilde internet bağlantısı bulunan cihazlardan kolayca erişim imkanı sağlanmaktadır.

Müşteri Desteği

Alanında uzman ekibimiz, Teknik Destek hattında tüm sorularınız için sizlere hizmet verir.

e-Mail, Sms ve WhatsApp Bilgilendirmesi

Mail, Sms ve WhatsApp bildirim tanımlamaları ile bildirim servislerini kullanabilirsiniz. Bu sayede istediğiniz adisyon belgelerinizin alıcıya anında iletilmesi sağlanır.

E-Dönüşüm Başvuru Formu
İsim & Soyisim *
Lütfen boşlukları doldurun
Firma Ünvanı *
Lütfen boşlukları doldurun
Şehir *
Lütfen boşlukları doldurun
E-posta *
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
Telefon *
Lütfen boşlukları doldurun
Doğrulama: 16 + 13 = ?
Lütfen soruyu cevaplayın
Devam etmek için şartları kabul etmeniz gerekiyor

Sıkça Sorulan Sorular

Elektronik adisyon uygulamasına geçebilmeniz için ilk olarak e-Fatura ve e-Arşiv Fatura uygulamalarına dahil olmalısınız.
e-Adisyon Tebliğ IV.12.4 numaralı bölümde yer alan mükellefler için bu zorunluluk geçerlidir. Burada yer alan mükellefler dışında kalan işletme sahipleri, istekleri doğrultusunda elektronik adisyon uygulamasına geçebilir.

Elektronik ortamda düzenlenen adisyon belgesinin, hizmetin sunumu süresince müşterinin masasında bir kâğıt çıktısının bulundurulması zorunlu değildir. Oluşturulmaya başlanan (açılan) her adisyon belgesinin hizmetin tamamlanması (ödemenin alınması) ile eş zamanlı olarak elektronik ortamda üzerinde e-Adisyon Belgesinin evrensel tekil numarasının (ETTN) yer alacağı e-Fatura, e-Arşiv Fatura ya da yeni nesil ÖKC’lerden düzenlenen perakende satış fişine dönüştürülmesi zorunludur