İşin İçinde

e-Saklama Nedir ?

Mükelleflerin e-defter ve beratlarını Gelir İdaresi Başkanlığı’nın belirlemiş olduğu süre ve koşullarda muhafaza eden ve istenildiğinde internet olan her lokasyondan erişilebilen güvenli bir sistemdir.

E-Saklama

Nilvera e-Saklama’nın Özellikleri Nelerdir?

e-Saklama Sistemi

Nilvera e-Saklama Portalı üzerinden kolayca e-Defter ve beratlarınızı yükleyebilir ve 10 yıl boyunca saklama hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

e-Saklama Raporu

e-Saklama uygulaması kapsamında yüklenen defterlerin anlık raporuna ulaşabilirsiniz. e-Saklama raporu içerisinde yevmiye ve kebir bilgilerine yer verilmektedir. Ayrıca dönem içerisinde hata almış defter bilgilerine de ulaşabilirsiniz.

Güvenli Saklama

Tüm sistemini ve süreçlerini ITIL sertifikasına sahip çalışanları ile yöneten Nilvera, gerekli diğer standart sertifikasyonların yanı sıra, Veri merkezi ISO/IEC 27001 sertifikasyon sürecini tamamlamıştır.

e-Saklama Yöntemi

Defterlerinizin Nilvera’da saklanması, internetin olduğu her noktadan ister manuel isterseniz sisteminize kurulan client yazılım sayesinde otomatik olarak sisteme yüklenip güvenle muhafaza
edilmektedir.

Nilvera e-Saklama’nın Avantajları Nelerdir?

Otomatik Yedek

Müşteriler defterlerini, isterlerse manuel olarak isterlerse de Nilvera client yazılım sayesinde otomatik olarak yükleme yapabilirler.

Toplu İndirme, Yazdırma, Arşivleme

İstenilen e-defteri görüntüleyebilir ve toplu e-defter indirme yapabilir, zaman kazanabilirsiniz.

Güvenli Saklama

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK/YS-1536) tarafından onaylanmış olarak yer sağlayıcılığı yapan firmamız; üst düzey güvenlik önlemlerinin alındığı ve optimum bir sistem odası ortamının olduğu veri merkezinde, tüm donanımlar yedekli olarak çalıştırılmakta olup, tüm süreçler, firmamız personeli tarafından yürütülmektedir.

e-Mail Bilgilendirmesi

Yeni e-defter oluşturulduğunda, sisteme yüklenen defterler yada sisteme geçerli ay içerisinde yüklenmeyen eksik defterler olduğunda sistem otomatik olarak müşterilere konu ile ilgili e-Mail bilgilendirmesi yapar ve süreci çok kolaylaştırır.

Kullanıcı Rolleri Tanımlama

Nilvera sistemlerinde 1 ana kullanıcı bulunur. Bu kullanıcı altına istediğiniz kadar yeni kullanıcı tanımlayabilir ve tanımlanan kullanıcılara da yetki kısıtlaması yapabilirsiniz.

E-Dönüşüm Başvuru Formu
İsim & Soyisim *
Lütfen boşlukları doldurun
Firma Ünvanı *
Lütfen boşlukları doldurun
Şehir *
Lütfen boşlukları doldurun
E-posta *
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
Telefon *
Lütfen boşlukları doldurun
Doğrulama: 25 - 7 = ?
Lütfen soruyu cevaplayın
Devam etmek için şartları kabul etmeniz gerekiyor

Sıkça Sorulan Sorular

Hayır , Fakat mükellefler e-defter ve beratlarını kendi imkanları ile bilgisayarlarında veya çeşitli donanım birimlerinde muhafaza edebilirler ancak bu durum büyük bir risk taşımaktadır. Günümüzde sıkça yaşanan siber saldırılar, bilgisayarların çökmesi, çalınması, virüs bulaşması, yangın vb. nedenlerle cihazlar zarar görebilmekte, dosya ve evraklar silinip kaybolabilmektedir. Bu durum saklamalarda ve ibrazlarda sorun meydana getirmektedir.

E-defter mükellefleri GİB onaylı berat aldıkları için e-defterleri kağıt olarak saklamanın yasal olarak hiçbir geçerliliği bulunmamaktadır.